Jak stworzyć dobre forum ?
#1
Krótki ale sensowny artykuł na temat stworzenia dobrego forum:
http://www.poradniki.zgora.pl/pozycjonowanie-forum/
#2
to ja może dodam coś od siebie

zanim zaczniecie reklamować forum, zadbajcie aby robiło jak najlepsze wrażenie

- ciekawy, oryginalny i miły dla oka wygląd
- przemyślany temat i działy aby wszystko było czytelne
- zainstalować przynajmniej kilka przydatnych modyfikacji
- zadbać o treść na nim (można zawsze z kołować jakiś kolegów do pomocy, ewentualnie zrobić lewe konta), aby nie było puste
- dobrze je przetestować
[Obrazek: gamera.png]
#3
Coś od siebie dodam :

- Wpadająca w ucho domena
- Dużo prostej i zrozumiałej treści
-Ładny, lekki i zgodny z standardami styl, nieoparty o tabelkach
- Mało działów, nikt węża nie będzie przewijał w nieskończoność
- SEO to sprawa ważna, ale zanim je zrobimy, zadbajmy o nastrój strony, treść i wygląd, mając na uwadze lekkość strony, nie przesadzajmy z efektami graficznymi, zachowujmy w stylu kompromisy, między waga a wyglądem
- Styl ma być intuicyjny, tak że, najbardziej używane opcje są od razu dostępne
- Dobry hosting to podstawa, nikt nie chce żeby mu padał co chwilę, a zwłaszcza użytkownicy
- Trochę kreatywności, sami wymyślajmy własne ciekawe pomysły i dodajmy je na nasze strony, na pewno się opłaci
- Dobry system przeciw spam botom, dbanie o zabezpieczenia forum, robienia częstych kopi bazy danych

Długo ale, jak spełniasz te warunki i masz entuzjazm by stronę rozwijać to na pewno pomysł wypali, albo wydasz kasę w błoto  Tongue.
#4
Dzięki wam dowiedziałam się wiele ciekawych i przydatnych rzeczy jak stworzyć dobre forum Wink
#5
Jest wiele czynników na to wpływających ale jest też dużo poradników i wskazówek jak to zrobić poszukaj dobrze w Google a wszystko znajdziesz. Warto zaznaczyć, że ważne są aspekty związane z SEO.
#6
No ja myślę że tak na pewno przejrzyste żeby tematy nie były nawalone jeden na drugi następna sprawa musi działać na dobrych zasadach na dobrym przemyślanym regulaminie żeby wszystko miało ręce i nogi no i oczywiście jak najlepsza i ciekawa treść, tematyka ;  )
#7
Widzę że wielu z was już się wypowiedziało ja myślę że nie mam nic do dodania ale mogę spokojnie powiedzieć że mógłbym się pod tymi wszystkimi radami podpisać myślę że dzięki nim z spokojem można stworzyć dobre forum Smile
#8
Witajcie!

Sama jestem na etapie tworzenia forum (dlatego też tutaj jestem) i muszę przyznać, że jest to nie lada wyzwanie, dla kogoś, kto nie miał nigdy kontaktu z czymś takim. Artykuł przydatny, ale przydało by się więcej 8)
#9
Forum musi mieć łatwą do zapamiętania nazwę, przejrzysty wygląd oraz zawierać ciekawe treści
#10
Moim zdaniem można założyć forum o wszystkim, ale chyba lepiej założyć tematyczne aby wypowiadali się ludzie tylko zainteresowani tematem, a jak ma wyglądać obsługa oraz "zawartość" to już użytkownicy podpowiedzą czyli wyjdzie wszystko w praniu
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości