Kompresja plików CSS
#1
Za pomocą tego narzędzia możesz zmniejszyć rozmiar swojego pliku CSS. Trzeba wprowadzić wejściowy i wybierz opcje.

http://taat.pl/narzedzia/csstidy/

Są takie opicje
zachowaj CSS
 sortuj selektory (stosuj uważnie)
 sortuj właściwości
grupuj selektory ponownie
optymalizuj skróty
 kompresuj kolory
 kompresuj font-weight
 nazwy selektorów małymi literami
właściwości - wielkość liter
 brak  małe  
 usuń niepotrzebne ukośniki
 usuń ostatni ;
 odrzuć nieprawidłowe właściwości wersja css
 dodaj znacznik czasu
#2
Pomysł dobry, ale radziłbym mieć na dysku kopię stylu bez kompresji, gdy będziemy chcieli coś zmienić w kodzie, dodajemy ten bez kompresji, zmieniamy, i dalej go kompresujemy, zachowując nadal kopię nieskompresowaną na dysku aby łatwo edytować kod.
#3
Oczywiście Smile Można go trzymać na hostingu, tylko nazwa musi być inna np. styl_orginalny.css.
#4
(27-01-2012, 13:48 )Pimosz link napisał(a):Oczywiście Smile Można go trzymać na hostin gu, tylko nazwa musi być inna np. styl_orginalny.css.
#5
Ja z kolei mam problem, bo po tej kompresji kompletnie rozjechała mi się strona (czy możliwe, że to z powodu CSS3 ? )
#6
CSS4 jak juz
#7
A tak spytam z ciekawości: "Po co kompresować plik, który ma zazwyczaj kilka kb?"

Chyba taka sztuka dla sztuki.

Inna sprawa to skrypt, który po stronie serwera i przeglądarki jest zainstalowany i kompresuje strumień - wtedy strona ładuje się szybciej ;-)
#8
Dzisiaj problem jest inny - używa się Bootstrapa i trzeba robić prekompilację css ze swoimi parametrami (SASS) inaczej jest to jedna wielka proteza.
Ale do prostych stornek kompresja css tym narzędziem śmiga.
#9
Odkąd jednym z czynników jest lekkość strony optymalizuję wszędzie tam gdzie się da i gdzie jest to tylko możliwe.
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości